Taniec Eleny. Protest kibiców. (wideo)

Podziel się tym!

Taniec Eleny i mobilizacja drużyny przed meczem, podczas której możecie zobaczyć jak piłkarze motywują się przed meczem. W roli głównej Patryk Wolański, który niestety w wyniku kontuzji był zmuszony opuścić plac gry.

Taniec Eleny i mobilizacja:

Kibice przez pierwsze minuty nie dopingowali. Wynikało to z chęci zaprotestowania przeciw próbom wprowadzenia w życie przez Komisję Ligi – organ Ekstraklasy S.A oraz Komisję Dyscyplinarną – organ PZPN-u, nowych wytycznych dotyczących postępowań dyscyplinarnych przeciwko kibicom piłkarskim w Polsce.

Wytyczne między innymi:
– sankcjonują odpowiedzialność zbiorową wobec ogółu kibiców zasiadających na danej trybunie, bądź wręcz całej publiki danego stadionu
– łamią podstawowe swobody obywatelskie, takie jak prawo do swobodnego przemieszczania się po kraju – wprowadzają zapisy dyskryminujące kibiców ze względu na miejsce zamieszkania
– umożliwiają zamykanie stadionów za błahe przewinienia
– wprowadzają drakońskie i niewspółmierne do owych przewinień kary finansowe dla klubów, przez co groźba zastosowania tychże sankcji przybiera wręcz formę szantażu wobec klubów.

Kibice w całym kraju protestują zaprzestając dopingu i wywieszając transparenty. Protest w wykonaniu kibiców Widzewa poniżej.

Brak dopingu nie oznaczał brak emocji – w 6. minucie Widzew zdobył prowadzenie i milczenie kibiców zostało przerwane wybuchem radości! Na filmiku widać też ogromną radość Patryka Wolańskiego!

 

 

 

 

Podziel się tym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.