Pół miliona złotych od kibiców Widzewa (filmik)

Podziel się tym!

Suma wpłat na WOWP przekroczyła pół miliona złotych. Rozmiar wsparcia kibiców robi duże wrażenie. Pieniądze uzyskiwane z wpłat przekazywane są na Akademię Widzewa.

Liczby

W styczniu kibice dokonali wpłat na kwotę 14 263 zł, co przy liczbie wpłacających (ponad pół tysiąca osób) oznacza, że średnio każdy wpłacający przelewa ok. 26 zł. Liczba wpłacających w ciągu ostatniego półrocza ulega jedynie niewielkim zmianom, większość osób to osoby dokonujące comiesięcznych wpłat. Jednocześnie można zaobserwować znaczący wzrost wpłat w poszczególnych latach. W każdym następnym roku suma wpłat jest wyższa niż w poprzednim. Niezwykłym przykładem jest tu rok 2016, w którym dokonano wpłat na sumę ponad dwukrotnie przewyższającą wpłaty z roku 2015 (prawie 182 ys. zł w 2016 r. przy niemal 84 tys. zł w 2015 r.). Wsparcie finansowe spływa nie tylko z woj. łódzkiego, ale z całej Polski. Są także wpłaty spoza granic kraju – z Wysp Brytyjskich, Niemiec, USA, czy nawet Australii.

Symboliczne kwoty też mają znaczenie

Jest szansa, że wraz z rozpoczęciem nowej rundy liczba wpłacających wzrośnie. Wpłacając co miesiąc 19 zł 10 gr uzyskuje się dostęp do „Klubu 1910”, którego członkowie mogą liczyć na dodatkowe bonusy (okolicznościowe szale, udział w eventach). Wspomniana kwota jest tylko rodzajem symbolu i wyróżnienia. Tak naprawdę, dokonywanie wpłat nawet w postaci symbolicznej złotówki, dwóch lub pięciu miesięcznie przy masowym charakterze akcji ma duży sens i mogłoby przyczynić się do tego, że suma wpłat znacznie szybciej dobiłaby do miliona złotych.

Poniżej filmik zachęcający do udziału przyłączenia się do akcji.

Podziel się tym!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.