Widzew: Następne pokolenie. Misja Ekstraklasa. (premiera klipu)

Podziel się tym!

Zdarzało mi się łączyć Widzew i piłkę nożną z popkulturą, małym i wielkim ekranem. Dziś zdarzy mi się zrobić to kolejny raz. Przed Wami premiera nowego klipu. Tym razem jest krótko, ale ciekawie i zabawnie 🙂 Zapowiadana wcześniej nazwa klipu “Voyage, voyage: widzewskie wojaże” została zmieniona na “Widzewskie wojaże. Widzew: Następne Pokolenie. Misja Ekstraklasa.” Tak wiem, to bardzo długi tytuł bardzo krótkiego klipu😂

Widzewskie wojaże

Droga do Ekstraklasy nie jest łatwa. Przebędzie ją nowe pokolenie widzewskich piłkarzy. 40 lat temu rozpoczynaliśmy podbój piłkarskiej Europy. 20 lat temu ekipa trenera Smudy święciła sukcesy związane ze zdobyciem tytułów mistrzowskich i awansem do Ligii Mistrzów. Teraz mija kolejne 20 lat – pora na następne pokolenie, które da nam dużo radości. Awans rok po roku, a po drodze wiele ciekawych meczów do rozegrania i miejsc do odwiedzenia. Poniżej klip, który pokazuje widzewskie wojaże w dość zaskakujący sposób 🙂

Geneza klipu

Pomysł na klip pojawił się, gdy wpatrywałem się w zdjęcie, na którym piłkarze Widzewa unosili się nad powierzchnią murawy walcząc o piłkę w swoim polu karnym. Zaprzeczenie praw fizyki. Stan zerowej grawitacji. Kosmos.

Na plakacie statek “Voyager” z serialu Star Trek: Następne Pokolenie

Inspiracją do stworzenia klipu był też serial Star Trek: The Next Generation (Star Trek: Następne Pokolenie) i jego czołówka ze świetnym Patrickiem Stewartem jako narratorem. Bohaterowie serialu podróżują przez galaktykę statkiem kosmicznym o nazwie Voyager. W klipie wspominam o naszych widzewskich “wojażach”, bo odbywamy obecnie długą i ważną podróż do Ekstraklasy. Jak widać w filmiku Serce Łodzi to miejsce, z którego można się nieźle wybić 😉 To miejsce, gdzie zawsze można było obcować z gwiazdami. “Tagline”, czyli hasło przewodnie serialu Star Trek: The Next Generation brzmi: “New stars. New stories. New worlds to explore.” (Nowe Gwiazdy. Nowe historie. Nowe światy do odkrycia.).

Jeden z plakatów. Na górze hasło przewodnie: “Nowe gwiazdy. Nowe historie. Nowe światy do odkrycia.”

Myślę, że świetnie pasuje do naszej sytuacji. Obecnie powitaliśmy w drużynie nowe gwiazdy i mamy też piłkarzy, którzy takimi gwiazdami mogą zostać. IV i III liga to dla nas nowe historie, a “nowe światy do odkrycia”? Cóż, gdy spogląda się na naszych piłkarzy grających w Wikielcu, Ostródzie, Zambrowie  (z całym szacunkiem dla tych miejscowości i ich mieszkańców) to ma się wrażenie, że odkrywamy nowe “dziwne światy”, jak wspomina Patrick Stewart w czołówce do serialu. W klipie hasło zostało zmodyfikowane i brzmi: Nowe gwiazdy. Nowe mecze. Nowe wyzwania. Dobry tekst na początek rundy. Nasi piłkarze w nowych meczach będą mieli okazję potwierdzić, czy drzemie w nich potencjał na piłkarskie gwiazdy.

Filmik wywołuje uśmiech na twarzy, bo jak tu się nie uśmiechać patrząc na Świdera i Cinka w kosmosie (do tego ta świetna i charakterystyczna muzyka!)? Wypada tylko mieć nadzieję, że nasi zawodnicy wprowadzą Widzew do Ekstraklasy właśnie w takim tempie, w jakim wchodzą w nadprzestrzeń w klipie “Widzew: następne pokolenie. Misja Ekstraklasa.”

😀

Tapeta

Napis “Widzew: Następne Pokolenie” trafił na marcową tapetę z kalendarzem meczowym. W kalendarzu pojawiły się nowe oznaczenia spotkań (D – dom, W – wyjazd). Kliknijcie w tapetę, jeśli chcecie ją pobrać. Poniżej link, który możecie skopiować i podesłać znajomym, by też mogli pobrać tapetę.

https://drive.google.com/open?id=1PS7P-Zzki0Ld_i50g1gPi9uoy03aIaYR

Enjoy! 😉

Podziel się tym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.