“I elegancko. I po co te nerwy?” Kulisy meczu Widzew – Jaga i dlaczego musisz je zobaczyć. (wideo)

Podziel się tym!

Dlaczego kibicowskie kulisy meczu z Jagiellonią to absolutny MUST SEE? Jest kilka powodów.

Po pierwsze, jest to materiał, w którym zobaczysz to, czego zwykle nie widzisz – przyjazd gości z Białegostoku specjalem i rozmowy z kibicami Jagi. Część kibiców Jagi od razu wiedziała, że towarzysząca im kamera należy do Pan Jakub Nadaje TV, ale byli też tacy, którzy reagowali nerwowo. Ja zawsze staram się zachować spokój i podchodzić do każdego pozytywnie. W końcu kibice gości to normalni ludzie, z którymi łączy nas miłość do piłki i swojego klubu, nawet jeśli nie łączą nas barwy.

Po drugie, materiał powstał w ekstremalnych warunkach – breja po kostki, chłód i wciąż wznawiający się opad deszczu. Mimo, to zebraliśmy olbrzymią ilość kadrów, które powodują opad… szczęki! Wśród nich kadry z drona latającego podczas deszczu, doping w deszczu i tona kadrów sprzed stadionu. W wielu ujęciach widać, jak krople deszczu pokryły nasze obiektywy tworząc zniekształcenia obrazu i załamania światła. Po nagraniu nasze aparaty i obiektywy ociekały wodą, a martwego kota (“dead cat” – osłona przeciwwietrzna) mikrofonu można było wyciskać.

Po trzecie, oglądając film wspierasz naszą prace. Nagrywając odcinek nigdy nie wiemy, jaki będzie wynik spotkania. Nie wiemy, czy końcowemu gwizdkowi będzie towarzyszyła euforia, czy rozczarowanie. W każde nagranie wkładana jest cholernie duża ilość roboty i staram się, żeby każdy odcinek był przynajmniej tak dobry, jak poprzedni. Jeśli jednak wynik meczu nie jest satysfakcjonujący, to w efekcie materiał może chcieć obejrzeć mniejsza ilość osób. Materiały przygotowuję dla Was, dla kibiców, ale jeśli ich oglądalność jest niska, to na tej podstawie będę podejmował decyzję odnośnie tego, czy z kolejnych spotkań przygotowywać tak wymagający montaż. Ten montaż zajmuje mi czas, jest sporym wysiłkiem, a jego przygotowanie trzeba odchorować, dlatego jeśli mało osób go obejrzy, to motywacja do tworzenia kolejnego odcinka spada. Tym samym oglądając, komentując i posyłając znajomym wspierasz powstawanie kolejnych odcinków.

Po czwarte, niezależnie od wyniku meczu to jest stary dobry klimat widzewskich trybun ze sporymi porcjami świetnego dopingu. W odcinku zobaczycie m. in. mocne widzewskie Brondby i nieprawdopodobnie energetyczną Sevillę. Jest też trochę reakcji na boiskowe wydarzenia i kilka kadrów z ikonicznych “4 trybun”, które moim zdaniem są znakiem rozpoznawalnym dla Serca Łodzi. Warto to zobaczyć, warto wyłapać różne smaczki wpatrując się w fajnie skomponowane kadry szczelnie wypełnionych trybun.

Po piąte, Klimat Trybun to Wy – kibice. Kilkoro z Was trafi w odcinku na swoją wypowiedź przedmeczową, albo wypowiedź znajomego, niektórzy odnajdą w deszczowych ujęciach swój szal, albo bluzę z napisem “Widzew” na plecach, a część odnajdzie się na trybunach podczas dopingu, albo reakcji na to, co działo się na boisko. To my wszyscy tworzymy Klimat Trybun, Klimat Trybun to my i dlatego warto go oglądać, komentować i posyłać dalej.

Jeśli podoba Ci się odcinek i jeśli doceniasz tę robotę, to możesz konkretnie wesprzeć rozwój kanału dołączając do jego wspierających na Patronite. Obecnie kanał ma 38 patronów, czyli jest to liczba niższa od liczby wspierającej kanał pod koniec poprzedniej rundy (41). Możesz pomóc odbudować to wsparcie i przyczynić się do tego, by kanał wsparła rekordowa liczba kibiców.

Kliknij ten link, by wesprzeć: https://patronite.pl/panjakubnadaje/description

Zapraszam do oglądania!

75. odcinek Klimatu Trybun: Widzew – Jaga

Podziel się tym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.